:focal(undefined))
Overzicht van de biomethaaninjectie in België – 2025
Eind 2025 telt België 14 biomethaanproductiesites die hun productie voornamelijk injecteren in het gasdistributienet.
De totale hoeveelheid geïnjecteerde energie bedraagt in 2025 meer dan 400 GWh, wat neerkomt op een stijging van ongeveer 60 % ten opzichte van 2024.
Deze injectie is als volgt verdeeld: 10 sites zijn aangesloten op het netwerk van Fluvius, 3 op dat van ORES en 1 op het netwerk van Fluxys.
Wat de momenteel door de sector geïdentificeerde projecten betreft, zijn er zeker 9 nieuwe projecten in ontwikkeling. Op termijn zouden deze kunnen leiden tot een bijkomende injectiecapaciteit die wordt geraamd op 745 GWh tegen 2027.
Daarnaast hebben een vijftiental andere entiteiten of projecten reeds hun interesse kenbaar gemaakt voor biomethaaninjectie in de komende jaren, goed voor een bijkomend potentieel dat wordt geraamd op 3.700 GWh.
Deze evolutie is onder meer te verklaren door het geleidelijk aflopen van de steunmechanismen voor biogas-cogeneratie. In dat kader overwegen steeds meer exploitanten om biogas op te waarderen tot biomethaan, zodat ze kunnen inspelen op de Europese markt voor hernieuwbare moleculen, die op middellange en lange termijn aantrekkelijkere economische perspectieven biedt.
Deel dit artikel via
Gerelateerde artikels.
:focal())
Primeur in Vlaanderen: biomethaan én biogene CO₂ uit één installatie
:focal())
Investeer in een bio-LNG-tractor en ontvang € 7.500 premie.
:focal())